Saturday, May 27, 2023

POLSKI -- LARRY ROMANOFF: Teoria COVID-19, której nie mogę udowodnić


Teoria COVID-19, której nie mogę udowodnić

Larry Romanoff, 14 marca 2023 r.

 

CHINESE    ENGLISH   FRENCH   POLSKI   PORTUGUESE

   

Nagłe pojawienie się tego wirusa - początkowo pozornie epidemicznego, a następnie pandemicznego - wzbudziło moje podejrzenia od pierwszego dnia. Odpowiadając na te podejrzenia, śledziłem i dokumentowałem wszystkie wydarzenia od pierwszego dnia.

 

Po pierwsze, odnotowałem daty, w których każdy kraj ogłosił swoją pierwszą krajową (autochtoniczną) infekcję, te, które nie zostały przeniesione w wyniku podróży do lub z Chin, nie powstały w wyniku kontaktu zewnętrznego. Były to infekcje lokalne, które nie miały związku z Chinami ani z podróżami zagranicznymi; a zatem z definicji powstały wewnątrz kraju. Zarejestrowałem również konkretne lokalizacje w kraju tych "krajowych" infekcji, w każdym przypadku, w którym informacje te były dostępne. W szczególności szukałem wszystkich przypadków z ogniskami w wielu lokalizacjach, zwłaszcza gdy ogniska te były jednoczesne.

 

Zanotowałem również, czy którykolwiek z tych krajów był w stanie zidentyfikować pacjenta zero: nie były. Zgodnie z moją najlepszą wiedzą, żaden kraj nie był w stanie zidentyfikować pacjenta zero i znalazłem niewiele dowodów na to, że jakikolwiek kraj z wyjątkiem Chin nawet próbował przeprowadzić takie poszukiwania. Włochy były jednym zdecydowanym wyjątkiem, ale było ich niewiele. W szczególności Stany Zjednoczone zignorowały tę perspektywę i odmówiły dyskusji na ten temat.

 

Wreszcie, począwszy od pierwszego dnia, rejestrowałem nowe dzienne liczby infekcji i zgonów w podziale na kraje dla około 125 najważniejszych krajów. W miarę możliwości zbierałem surowe dane z oryginalnych źródeł, opierałem się na stronach internetowych, takich jak Worldometers i innych, i zapisywałem te nowe infekcje i zgony w plikach Excel każdego dnia przez ponad dwa lata.

 

To wytrwałe, długoterminowe gromadzenie danych zapewniło coś, co nazwałbym "rozsądnym wyczuciem" tego, co się działo i co nadal się dzieje. W szczególności uważam, że znajomość tych danych i ich codziennych zmian pozwala dostrzec anomalie w danych i wydarzeniach, które nie byłyby widoczne dla przypadkowego obserwatora. Ponadto rejestrowanie i sortowanie tych danych według kontynentów uwidacznia pewne główne trendy, które w przeciwnym razie mogłyby nie być oczywiste.

 

Jednym z przykładów może być fakt, że amerykańskie media uznały niskie dane z Chin za "kłamliwą komunistyczną propagandę" i od tamtej pory odmawiają dyskusji na ten temat. W rzeczywistości jednak prawie cała Azja miała ogólnie bardzo niskie wskaźniki zakażeń i zgonów, a Afryka była nawet znacznie niższa. Stany Zjednoczone, znaczna część Europy Zachodniej i Wschodniej oraz niektóre inne wybrane kraje miały wskaźniki zakażeń sięgające 30% i 40%. W Azji, z pewnymi wyjątkami, wskaźnik ten wynosił około 1% lub 2%. Wskaźniki zakażeń w Afryce, z pewnymi wyjątkami, wynosiły przeważnie około 0,1%, 0,2%, 0,3% ... Żadna z tych informacji nie dotarła do zachodniej publiczności. Liczba ofiar śmiertelnych w USA wynosi obecnie 1 000 000, podczas gdy w Chinach od dwóch lat nie odnotowano żadnego zgonu, a łączna liczba zgonów nadal wynosi 4 600 (w dużej mierze dzięki Tradycyjnej Chińskiej Medycynie). Nie ma dowodów na to, że New York Times lub The Wall Street Journal podzieliły się tą wiadomością z Amerykanami. Europejskie media również milczały.

 

Jednym z porównań, które lubię robić, jest porównanie Szanghaju z Kanadą. To miasto - mój dom - liczące ≈25 lub 30 milionów leży zaledwie dwie godziny drogi od Wuhan i nie miało czasu na przygotowania, ale zareagowało tak szybko i dokładnie (z planem, który musiał istnieć i być dobrze przećwiczony), że miasto miało tylko kilkaset infekcji i tylko sześć lub siedem zgonów. W mniej niż dwa miesiące Szanghaj wrócił do normalności (z wyjątkiem noszenia masek w metrze). Żadnych masek, żadnych obowiązkowych szczepień, żadnych paszportów ze szczepionkami; wszystko było otwarte i życie toczyło się normalnie przez prawie dwa lata. Ludzie w Szanghaju generalnie kochają swój rząd i ufają mu, nie bez powodu.

 

Kanada, z populacją nieco większą niż populacja Szanghaju, oddalona o 10 000 km i mająca miesiące na przygotowanie, miała prawie 3,5 miliona infekcji i prawie 40 000 zgonów. Po dwóch latach nieudolnego faszyzmu w wykonaniu dziecka-premiera i niekompetentnego rządu, powiedziano mi, że życie nadal jest w rozsypce i że pewien użyteczny procent populacji ma tak dość, że z radością rozważałby powszechną rewolucję.

 

Teoria

 

Przechodząc jednak do sedna sprawy. Analizowana tutaj teoria zakłada, że COVID-19 mógł zostać celowo uwolniony nie tylko w Chinach, ale we wszystkich krajach, że źródłem patogenu były amerykańskie laboratoria broni biologicznej rozproszone po całym świecie, a mechanizmem transmisji były amerykańskie bazy wojskowe. Dowody na poparcie tej teorii są w dużej mierze poszlakowe, są co prawda nieregularne, a niektóre wątki są dość cienkie. Niemniej jednak te niedociągnięcia same w sobie nie negują tej możliwości, więc spójrzmy na to, co mamy. Dodam tutaj, że Ron Unz napisał wiele bezbłędnych artykułów na ten temat; moim jedynym punktem spornym jest to, że nie postrzegam COVID-19 jako przedsięwzięcia "tylko dla Chin", które w jakiś sposób wymknęło się spod kontroli. Osobiście uważam, że od samego początku celem był cały świat.

 

Przyczyny podejrzeń

 
  1. Zamknięcie Fort Detrick

Nie muszę się tutaj nad tym rozwodzić, ale fakty dotyczące Fort Detrick, jego litania wycieków patogenów oraz wszystkie media i inne doniesienia o dziwnych chorobach układu oddechowego otaczających to biologiczne piekło, nigdy nie zostały odpowiednio omówione, a zatem wiele podejrzeń pozostaje w mocy.

 
  1. Igrzyska Wojskowe w Wuhan

Podobnie, ten aspekt został odpowiednio omówiony w wielu miejscach. Dodam tylko, że istnieją doniesienia medialne i inne o tym, że wielu sportowców zachorowało lub bardzo zachorowało bezpośrednio przed i w trakcie igrzysk w Wuhan. Odpowiednie siły zbrojne albo wyrażają zdziwienie, albo zaprzeczają tym twierdzeniom, a rządy przyznają, że nic nie wiedzą, podczas gdy sportowcy nadal udzielają wywiadów medialnych dokumentujących ich choroby. Nie mogą wszyscy mówić prawdy; albo wojsko, albo wszyscy sportowcy kłamią, aby coś ukryć.

 
  1. Lokalizacja i czas wybuchu epidemii
 

Jak wiadomo, wirus po raz pierwszy pojawił się w Wuhan praktycznie w przeddzień chińskiego Nowego Roku. Wuhan jest jednym z głównych węzłów komunikacyjnych w Chinach, a dziesiątki milionów ludzi podróżowało z lub przez to miasto do każdej części Chin. Gdyby wirus został złapany tydzień lub dwa później, rozprzestrzeniłby się w niekontrolowany sposób w całym kraju z potencjalnie miliardem infekcji, które przytłoczyłyby krajowy system opieki zdrowotnej, z niszczycielskim wpływem na gospodarkę, cofając Chiny o 20 lat.

 

Gdybym był zaraźliwym patogenem chcącym wyrządzić maksymalne szkody w Chinach, nie mógłbym zrobić nic lepszego niż uwolnić się w Wuhan w przeddzień chińskiego Nowego Roku. To zbyt wiele, by uznać to za zbieg okoliczności; moim zdaniem wymaga to inteligencji.

 
  1. Wirus w Chinach był specyficzny dla Chin
 

Faktowi temu nie poświęcono należytej uwagi. Przez miesiące uważnie obserwowałem każdy raport o infekcji nie tylko z Chin, ale także z wielu innych krajów, a wszystkie początkowe infekcje wszędzie dotyczyły etnicznych Chińczyków. Niepokojące było to, że zachodnie media zdawały się celowo ukrywać ten fakt. W pewnym momencie amerykańskie media głośno doniosły o "pierwszym Amerykaninie zarażonym w Wuhan", ale była to etniczna Chinka z amerykańskim paszportem. Podobnie było w wielu krajach: "Australia donosi o pierwszej lokalnej infekcji", ale znowu był to etniczny Chińczyk, który podróżował z Wuhan. Było ich wiele; prześledziłem je wszystkie i każdy był taki sam.

 

W Chinach nie było żadnych obcokrajowców (rasy kaukaskiej) zarażonych w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Każda infekcja, którą udało mi się zidentyfikować, dotyczyła etnicznych Chińczyków. Jedynym quasi-wyjątkiem był Amerykanin w Wuhan, który twierdził, że został zarażony, ale wyleczył się za pomocą tabletek witaminy C i butelki szkockiej. Pierwszym udokumentowanym wyjątkiem było to, że niektórzy Chińczycy uczestniczący w spotkaniu biznesowym w Niemczech (chyba w marcu) najwyraźniej zarazili kilku Niemców. Później infekcje stały się powszechne.

 

Traktowanie przez media było szczególnie niepokojące, ponieważ przypomniałem sobie, że to samo miało miejsce podczas SARS - który był w 99,5% specyficzny dla Chińczyków. Amerykańskie media szczególnie starały się to ukryć, twierdząc w jednym przypadku, że "40 Kanadyjczyków zaraziło się SARS". Wyśledziłem te osoby i okazało się, że około 37 z nich to etniczni Chińczycy, którzy wrócili z Hongkongu, a pozostali to etniczni chińscy pracownicy służby zdrowia w Kanadzie, którzy zostali przez nich zarażeni.

 
  1. Chińska wersja była śmiertelna
 

Fakt ten również nie spotkał się z zainteresowaniem mediów i niewielu zdaje sobie z niego sprawę nawet dzisiaj. Początkowa śmiertelność w Chinach z powodu COVID-19 wynosiła około 15%. Dopiero wyjątkowe działania chińskich władz medycznych i powszechne stosowanie tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM) obniżyły ten wskaźnik do około 5% - wciąż jednego z najwyższych na całym świecie. W większości krajów Ameryki Północnej, Europy, Azji i Afryki wskaźnik ten wynosi około 1%. Chiny zdecydowanie zostały dotknięte czymś poważnym i sugerowałbym, że zostały zaprojektowane w ten sposób.

 
  1. Infekcje w Iranie
 

Drugim krajem, który został zaatakowany w połowie lutego, był Iran i jak Ron Unz wielokrotnie podkreślał w swoich podcastach i artykułach, nie tylko Iran, ale święte miasto Qom. I nie tylko Qom, ale w szczególności irańska legislatura, gdzie wysoki odsetek został zainfekowany, a więcej niż kilka osób zmarło. Potwierdzono, że jest to zupełnie inny szczep niż ten w Chinach i prawdopodobnie specyficzny dla Iranu. Oznacza to, że wirus nie podróżował z Chin do Iranu, ale został dostarczony z innego źródła. Można spekulować na temat źródła i metody dostawy. Wygląda na to, że Opatrzność może być czasami bardzo przychylna. Dwa kraje, które Stany Zjednoczone najbardziej chciały zniszczyć, zostały zainfekowane jako pierwsze i oba z dość śmiercionośną miksturą.

 
  1. Wzorzec dystrybucji
 

Ciekawostką, która zwróciła moją uwagę, było to, że po opuszczeniu Chin i uderzeniu w Iran, wirus najwyraźniej zaatakował całą resztę świata za dwoma zamachami. Nie mogę zrozumieć, dlaczego nikt się tym nie zajął, ponieważ aż prosi się to o wyjaśnienie. W pierwszym przypadku 25 krajów zgłosiło swoją pierwszą "krajową" infekcję w ciągu kilku dni od 25 stycznia 2020 roku. Jeśli weźmiemy pod uwagę strefy czasowe i międzynarodową oś czasu, wszystkie zostały zgłoszone zasadniczo tego samego dnia. Następnie, na początku marca (w jednym z esejów podałem koniec lutego; było to błędne), kolejne 85 krajów zgłosiło swoją pierwszą infekcję krajową, wiele z nich tego samego dnia lub w ciągu kilku dni. Można to sprawdzić tutaj:[1].

 

Jak to możliwe? Podróże nie mogą tego wyjaśnić, a przy braku podróży lokalna chińska populacja nie ma znaczenia dla transmisji. Co więcej, naturalny wirus nie jest w stanie zainfekować 85 krajów na wszystkich kontynentach mniej więcej jednocześnie. Co więcej, nie wszystkie z tych 85 krajów zostały zainfekowane tą samą odmianą wirusa, a co ciekawsze, wiele z tych krajów zgłosiło wiele jednoczesnych ognisk choroby. Co równie ciekawe, te 85 krajów zgłosiło swoje odkrycie niemal tego samego dnia. Wydaje mi się, że coś takiego mogłoby się wydarzyć tylko wtedy, gdyby było zorganizowane i przebiegało zgodnie ze scenariuszem. Identyfikację organizatora pozostawiam tobie. Ale znowu, to woła o wyjaśnienie.

 

Eksperci zajmujący się bronią biologiczną są jednomyślni, że erupcje nowego i nietypowego patogenu w populacji ludzkiej w wielu lokalizacjach jednocześnie, bez jasnego pojęcia o źródle i przypadkach bez udowodnionych powiązań, są praktycznie prima facie dowodem na celowe uwolnienie patogenu, ponieważ naturalne ogniska prawie zawsze można rozwiązać do jednej lokalizacji i jednego pacjenta zero. Ale w przypadku COVID-19 żaden kraj na 200 nie był w stanie tego zrobić. A jeśli wiele jednoczesnych lokalizacji w jednym kraju (bez możliwego do zidentyfikowania źródła) stanowi dowód celowego ataku biologicznego, to z pewnością jednoczesne ogniska w 85 krajach (bez możliwego do zidentyfikowania źródła) byłyby takie same.

 
  1. Inne spojrzenie na "fale"
 

Następnie, regularne "fale". Spotkałem się z pewną niezgodą w tej kwestii, ale nie widzę żadnych błędów w rozumowaniu, więc powtórzę: nie ma prawie żadnych dowodów na to, że jakakolwiek epidemia lub pandemia kiedykolwiek wystąpiła w wielu następujących po sobie falach. Niektórzy odnoszą się do pandemii z 1918 r., a CDC twierdzi, że objawiła się ona w "trzech falach", ale ta była anomalią, na której rozprzestrzenianie się duży wpływ miały ruchy wojsk i inne czynniki i nie kwalifikuje się jako zdarzenie naturalne. Jest również możliwe, a może nawet bardzo prawdopodobne, że był to wynik nieudanej szczepionki Rockefellera przeciwko zapaleniu opon mózgowych [2]. i nawet Fauci przyznał, że zgony były spowodowane infekcją bakteryjną, o czym świadczą tysiące autopsji. Myślę, że to nie jest dowód na "fale".

 

Poza tym, po wielu poszukiwaniach, jedynym dowodem, jaki udało mi się znaleźć na wielokrotne kolejne "fale" w jakiejkolwiek epidemii, były dwa odniesienia do świńskiej grypy, która wykazywała "odrodzenie" po pięciu lub sześciu miesiącach. Nie było tam zbyt wielu szczegółów i nie mogłem znaleźć wiarygodnych dziennych statystyk infekcji, więc nie można wyciągnąć żadnych wniosków. Ale poza tymi przykładami nie udało mi się znaleźć wiarygodnych dowodów na wielokrotne fale podczas jakiejkolwiek epidemii w przeszłości. Być może przeoczyłem coś ważnego, a jeśli tak, to może czytelnik mógłby wskazać mi wiarygodne źródło twardych danych (a nie spekulacji lub opinii). Chodzi oczywiście o to, że COVID-19 uparcie objawiał się w pięciu lub sześciu "falach" w prawie każdym kraju, co najwyraźniej jest historycznym rekordem. To również wymaga wyjaśnienia, ale tak zwane władze odmawiają zajęcia się tą kwestią. To oszałamiające; pozorne zdarzenie medyczne raz w życiu, a jednak żaden lekarz ani media nie poruszą tego tematu.

 

W związku z tym bardzo zaniepokoiło mnie to, że zachodnie media już promowały perspektywę "drugiej fali", gdy pierwsza ledwo się pojawiła. Ponownie, nie mogłem znaleźć niczego w historii epidemii, aby wzbudzić takie oczekiwanie, a jeśli nigdy wcześniej się to nie wydarzyło, dlaczego wszystkie media - jednogłośnie - miałyby nagle przygotowywać nasze oczekiwania na drugą, trzecią, a nawet czwartą falę? Jeśli moje rozumowanie jest poprawne, mogło to wynikać tylko z wcześniejszej wiedzy o zamiarach. Nie ma innej możliwości, a mamy pewne twarde dowody na to, że przynajmniej kilka z tych "fal" nie było przypadkowych.

 
  1. Fale i szczepy
 

Od dawna podejrzewałem, ale nie mogłem znaleźć dowodu, że kolejne "fale" nie były tym samym szczepem wirusa, że każda nowa fala w każdym kraju była inną wersją wirusa. Mam teraz dowód z dwóch krajów, które twierdzą, że co najmniej dwie kolejne fale nie były tego samego rodzaju, co wystarcza, aby postawić tezę, że w różnych krajach każda kolejna "fala" mogła składać się nie z tego samego szczepu lub "wariantu" z niewielką lub trywialną mutacją, ale z nowego wydania zupełnie innego szczepu. Jeśli uda się to potwierdzić, nie będzie już wątpliwości, że wszystkie te różne "fale" zostały celowo zasiane. Żadne inne wyjaśnienie nie byłoby możliwe, ponieważ różne szczepy nie mogłyby powstać z niczego. Musiałyby być obce i superindukowane.

 
  1. Normalne wzorce infekcji
 

Zgodnie z całą nauką i zdecydowanie potwierdzone przez amerykańskie CDC [3], epidemia patogenu zaczyna się od jednego centralnego źródła, powoli zyskuje pewną przyczepność, następnie gwałtownie się rozszerza, osiąga szczyt, a następnie powoli kończy się i umiera, zasadniczo podążając za wypaczoną krzywą Bella, jak na wykresie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że gdy epidemia wygasa, to wygasa. Nie ma powtarzających się zmartwychwstań ani kolejnych reinkarnacji w innej formie (szczepie).

 

Na podstawie dowodów historycznych wydaje się niemożliwe, aby kolejne "fale" kontynuowały reinkarnację w wyniku jakiegoś naturalnego procesu. Kiedy jest martwy, jest martwy. Z wyjątkiem COVID-19, najwyraźniej. Pomyśl o tym. Fakt ten, w połączeniu z perspektywą, że każda kolejna fala jest z innego szczepu, jest źródłem mojego przekonania, że każda fala została celowo zasiana po tym, jak poprzednia fala wymarła lub wymierała.

 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że epidemiczna infekcja nowym patogenem nie może przejść od zera do 100 000 infekcji tego samego dnia. Jest on "zakaźny", co oznacza, że musi rozprzestrzeniać się od osoby do osoby, zarażając każdą z nich, a zatem potrzebuje czasu, aby się zadomowić i zarazić główną grupę, zanim będzie mógł szybko się rozprzestrzenić. Żaden wirus ani bakteria nie może zarazić milionów ludzi w tym samym momencie. W naturze infekcje nie mogą rozprzestrzeniać się jak rakieta. Podobnie, po osiągnięciu szczytu, infekcja patogenem potrzebuje czasu, na uspokojenie; wskaźniki infekcji nie mogą spaść jak kamień; muszą się zmniejszyć. Aby woda nagle się zatrzymała, ktoś musi zakręcić kran. Jak się przekonasz, jest to bardzo ważne.

 
  1. Kłopoty z Chinami

(a) 6 chińskich ataków biologicznych

 

Nie zostało to zgłoszone na Zachodzie, ale Chiny doświadczyły łącznie 6 ataków biologicznych w ciągu dwóch lat, przy czym świńska grypa i COVID-19 to tylko dwa z nich[4].

 

Wystąpiły różne skoncentrowane ogniska ptasiej grypy, niektóre z bardzo śmiertelnymi patogenami, z których żaden nie miał wyraźnego naturalnego źródła. Pytanie brzmi: dlaczego Chiny? Medialna narracja propagandowa sugeruje, że Chinom brakuje spójności sanitarnej, ale prawda jest taka, że większość krajów azjatyckich jest znacznie poniżej Chin pod względem warunków sanitarnych, a Indie są prawdopodobnie najgorszym przykładem. Logika zachęca nas do zadania pytania, dlaczego Indie nie mają dziesiątek ognisk patogenów i dlaczego wszystkie te epidemie miały miejsce tylko w Chinach. Oczywiście logika skłania nas również do zadania pytania, kto posiada 400 laboratoriów broni biologicznej otaczających Chiny i Rosję.

 

(b) Chińska epidemia świńskiej grypy

 

W 2019 i 2020 r., w tym samym czasie co COVID-19, Chiny nawiedziła ogólnokrajowa fala śmiertelnej świńskiej grypy, która spowodowała konieczność wybicia kilkuset milionów świń - głównego źródła mięsa w Chinach. Patogen został rozprowadzony za pomocą małych dronów latających nad niezliczonymi tysiącami gospodarstw, rozpylając coś [5].

 

Wszystkie zachodnie media zalały swoje strony twierdzeniami, że odpowiedzialni za to byli "spekulanci wieprzowiną". Zignorujmy na chwilę fakty i spróbujmy zastosować trochę logiki.

 

Po pierwsze, laboratoria w wielu krajach prowadzą badania nad takimi patogenami, ale ilości niezbędne do badań to zazwyczaj filiżanka. Objętość patogenu niezbędna do zainfekowania i zabicia 300 milionów świń wynosiłaby co najmniej dziesiątki tysięcy litrów. Skąd nasi "spekulanci wieprzowiną" mieliby pozyskać tak ogromną ilość śmiercionośnego patogenu? Najbliższy sklep 7-11? Wal-Mart? Jedynym źródłem patogenu w takiej ilości byłoby wojskowe laboratorium broni biologicznej, w którym został stworzony do użytku. Nie ma dowodów na to, że Chiny mają takie laboratoria, ale na razie załóżmy, że mają. W jaki sposób spekulanci wieprzowiną uzyskaliby do niej dostęp? Jak myślisz, co by się stało, gdybyśmy poszli do takiej instalacji wojskowej i powiedzieli: "Dzień dobry. Chcielibyśmy kupić 5000 litrów wąglika". Dokładnie. A jeśli Chińczycy mieliby taki obiekt, to raczej nie dostarczaliby go ludziom, którzy chcieliby zabić zaopatrzenie w mięso we własnym kraju.

 

Być może bardziej do rzeczy, w jakimkolwiek kraju, KTO miałby dostęp do tych obiektów i zawartych w nich patogenów? Tylko agencje tego rządu. Nikt inny. Logika pozwala nam odrzucić możliwość, że patogen pochodzi z chińskiego zakładu, więc jakie byłoby jego źródło? Nie mamy dymiącego pistoletu, ale Chiny i Rosja są otoczone przez 400 amerykańskich wojskowych laboratoriów broni biologicznej. Nie ma innego prawdopodobnego źródła i nie ma innego kraju z prawdopodobnym motywem lub z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie, co oznacza, że epidemia świńskiej grypy w Chinach była albo całkiem, albo bardzo prawdopodobnym atakiem amerykańską bronią biologiczną. A medialny zalew "spekulantów wieprzowiną" był propagandą mającą na celu powstrzymanie racjonalnego myślenia czytelników.

 

(c) "Druga fala" w Pekinie

 

Pod koniec maja 2020 r. Pekin był wolny od wirusa przez prawie 60 dni, po czym nagle pojawił się nowy wybuch na rynku Xinfadi.[6] Zachodnie media natychmiast uderzyły w nas małą falą propagandy, że Pekin doświadcza "drugiej fali", mówiąc nam, że ten ostatni wybuch "pokazał, jak wirus może nadal powracać, gdy ograniczenia są łagodzone". Jednak media dość szybko ucichły wraz z ogłoszeniem "przełomowego odkrycia w zakresie śledzenia wirusa", które polegało na tym, że szczep nowego wirusa w Pekinie był taki sam jak w dużej części Europy, że ta odmiana nigdy wcześniej nie została wykryta w Chinach i była wyraźnie importowana. Dr Daniel Lucey potwierdził raport Reutersa na temat sekwencjonowania genetycznego, że "wirus pochodzi z innego kontynentu", a zatem był wyraźnie importowany.[7] Był również znacznie bardziej zaraźliwy - i bardziej śmiertelny - niż poprzednie odmiany.

 

Xinfadi to największy rynek świeżej żywności w całej Azji, odpowiadający prawie 160 boiskom piłkarskim, z wieloma tysiącami sklepów. Cały rynek został "poważnie skażony" "od stóp do głów", podczas gdy nic w okolicy nie zostało dotknięte. Było oczywiste, że skażenie przedostało się na rynek - i tylko na rynek - ze źródła spoza Chin. Była to zupełnie nowa wersja wirusa (typ A), której wcześniej nie było w Chinach, znacznie bardziej zjadliwy szczep (przynajmniej dla etnicznych Chińczyków), który, gdyby uniknął zamknięcia, spowodowałby katastrofę humanitarną o ogromnych rozmiarach. Na szczęście władze nie osłabiły swojej czujności i niemal natychmiast wykryły infekcje, zamykając rynek, blokując okolicę, śledząc wszystkie kontakty i zabijając go w ciągu dwóch tygodni z zaledwie garstką infekcji.

 

Jak nowa odmiana wirusa mogła podróżować z innego kontynentu do Pekinu, nie pozostawiając po drodze infekcji? A ten nowy wirus podróżował z przyjaciółmi, skoro mógł zainfekować 160 boisk piłkarskich w ciągu kilku dni. Jakie byłoby źródło tak ogromnej ilości patogenu uwolnionego w jednym miejscu i czasie? I dlaczego miałby przemierzyć połowę Chin, decydując się wylądować i zainfekować tylko to jedno miejsce w Pekinie, największym rynku w całej Azji z setkami tysięcy odwiedzających każdego dnia, oszczędzając przy tym wszystkie inne możliwe ofiary, nawet omijając sklepy dosłownie po drugiej stronie ulicy? To wymagałoby niemal inteligencji. I dużego wiadra. Aby zapobiec takim wnioskom, zachodnie media nałożyły embargo na ten temat natychmiast po ujawnieniu faktów[8].

 

W tym kontekście przypomnijmy sobie informacje o naturalnej epidemii, która zaczyna się na małą skalę, zyskuje na popularności podczas infekowania głównej grupy, a następnie rozszerza się. Ale rynek Xinfadi rozpoczął się od całkowitego zainfekowania 160 boisk piłkarskich powierzchni sklepowej. Nie zostało to zrobione przez "pacjenta zero", ale raczej przez dużą grupę niosącą prawdopodobnie 1000 litrów patogenu. Jak mogłoby być inaczej?

 

(d) Ponowny atak

 

Chiny były wolne od wirusa przez długi czas, a wszystkie segmenty życia były normalne jak wcześniej, ale w różnych prowincjach miały miejsce uporczywe próby wybuchu epidemii, z których wszystkie chińskie władze medyczne szybko stłumiły. Wszystkie te (drobne) przypadki były "lokalnymi" infekcjami domowymi, które pozornie pojawiły się znikąd, bez wyraźnego źródła, a żaden pacjent zero nigdy nie został zlokalizowany. Ale teraz sprawa przybrała bardziej zdecydowany aspekt, ponieważ Chiny nagle zostały dotknięte infekcjami w połowie swoich prowincji. W największym wybuchu infekcji od dwóch lat Chiny zgłosiły prawie 3400 nowych przypadków "przenoszonych lokalnie" jednego dnia, jednocześnie w 19 regionach, ten ogromny skok opisano jako "skomplikowany i poważny".[9] Ponownie, brak jasnej epidemiologii, brak możliwego do zidentyfikowania źródła (źródeł) i brak pacjentów zero.[10] Jeśli spojrzysz na grafikę, Chiny przeszły od około zera do tego dosłownie w tydzień. Zwróć uwagę na pionowy skok, coś, czego naturalne epidemie wirusów nie mogą zrobić.

 

Image: ChinaCOVID-2.jpg

 

Chińskie władze nie są tępakami; jeśli dla mnie jest oczywiste, że Chiny są atakowane, to dla nich jest to o wiele bardziej oczywiste. Moim rozwiązaniem byłoby opróżnienie ambasady USA w Pekinie z 1200 pracowników, z których 1190 może być agentami CIA noszącymi wiadra.

 

(e) Witamy w Hongkongu

Miasto było pod koniec epidemii wirusa z niewielką liczbą nowych infekcji, a następnie - i zbiegło się to w czasie z nagłym wzrostem na kontynencie - Hongkong został dotknięty ogromną epidemią, nagle i niewytłumaczalnie osiągając prawie 60 000 przypadków w ciągu jednego dnia, więcej niż w całych Stanach Zjednoczonych i przy zaledwie 2% populacji Ameryki.[11][12][13]

 

Hongkong ma otwarte granice, co sprawia, że infiltracja jest raczej łatwa, i ponownie nie zidentyfikowano źródła tego ogromnego skoku infekcji i oczywiście nie ma nadziei na znalezienie "pacjenta zero". Przypomnij sobie moją obserwację, że każda nowa sekwencja infekcji zaczyna się od małej, potrzebując czasu, aby zainfekować grupę podstawową, i że nowa infekcja nie może "wznieść się prosto jak rakieta". Spójrz na wykres dla HK. Wygląda na to, że amerykańska wojna z Hongkongiem jeszcze się nie zakończyła.

 

Image: HK.png

 
   1. Jeden dobry wynik Rosji/Ukrainy
 

Obserwowałem Rosję bardzo uważnie, dzień po dniu, od początku 2020 roku. Przez około dwa miesiące infekcje utrzymywały się na stabilnym poziomie zaledwie kilkuset dziennie. Rosja wdrożyła wiele środków ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa i zaczęło się wydawać, że nie będzie to żadne wydarzenie. Nagle w kwietniu nastąpiła eksplozja z nowymi infekcjami szybko rosnącymi do ponad 10 000 dziennie i występującymi jednocześnie w prawie każdym obszarze kraju. Infekcje ustąpiły i wydawało się, że ogon jest bliski, a potem nagle kolejny wybuchowy skok do prawie 30 000, ponownie jednocześnie we wszystkich regionach. Po raz kolejny liczba zakażeń spadła i wydawało się, że koniec jest bliski, po czym nagle nastąpiła pionowa eksplozja z około 15 000 do ponad 200 000 nowych zakażeń dziennie. Ryzykując powtórzenie się, naturalne epidemie wirusów nie mogą rosnąć pionowo jak rakieta. Nie ma naturalnej infekcji, która manifestowałaby się w ten sposób bez pomocy człowieka.

 

Ale wtedy wydarzyło się coś dziwnego. W momencie, gdy Biały Dom rozpowszechniał opowieści o zbliżającej się rosyjskiej "inwazji" na Ukrainę, liczba nowych infekcji zaczęła znacząco spadać. A w dniu, w którym wojska rosyjskie wkroczyły na Ukrainę, nowe infekcje spadły jak kamień, o prawie 70% w ciągu jednego dnia. I, ryzykując powtórzenie się, naturalne epidemie wirusów nie mogą spaść jak kamień. Zgaduję, a tylko zgaduję, że kiedy rosyjskie wojsko faktycznie wkroczyło na Ukrainę, Amerykanie odkryli, że mają ważniejsze rzeczy do zmartwienia niż rozprzestrzenianie się wirusa. Wśród nich byłoby zniszczenie dowodów we wszystkich laboratoriach broni biologicznej w tym kraju.

 

Image: Russia1.jpg

 
  1. Spojrzenie na Włochy
 

Teoria, której nie mogę udowodnić, głosi, że amerykańskie wojskowe laboratoria broni biologicznej były źródłem patogenu COVID-19, a amerykańskie bazy wojskowe były metodą dystrybucji COVID-19 na całym świecie, biorąc pod uwagę, że jest ich od 800 do 1000 w prawie każdym kraju. Powyższy przykład Rosji może dostarczyć pewnych poszlak, ponieważ długa granica między tymi dwoma krajami jest dość porowata, co ułatwia tranzyt. A Ukraina ma przecież w pobliżu laboratoria broni biologicznej.

 

Należy zauważyć, że w każdym przypadku, gdy Stany Zjednoczone zakładają laboratoria biologiczne lub bazy, obowiązkową częścią umowy jest to, że amerykański personel nie podlega prawu krajowemu. Dotyczy to również personelu dyplomatycznego, ale ten ostatni podlega przynajmniej zaskarżeniu, przesłuchaniu i deportacji. Amerykański personel wojskowy (w tym personel CIA) nie podlega nawet zaskarżeniu. Co więcej, wjeżdżając do kraju, nie przechodzą przez odprawę celną i imigracyjną, ale lądują w bazach wojskowych, które nie podlegają nawet kontroli ruchu lotniczego. Wolność jest nieograniczona, a przykrywka doskonała.

 

Włochy to kolejna ciekawostka. Jeśli spojrzymy na dwie mapy Włoch pokazujące amerykańskie bazy wojskowe i obszary kraju z największymi ogniskami wirusa, to rzeczywiście bardzo dobrze do siebie pasują. Korea Południowa jest podobna. Nie mam wystarczających informacji na temat lokalizacji ognisk wirusa i baz wojskowych USA w innych krajach, ale mam silne podejrzenie, że również ładnie by się pokrywały.

 

Image: ItalyCOVID.png

 

 

  1. A teraz koniec
 

Liczba nowych zakażeń wirusem wydaje się spadać w wielu krajach - ale w żadnym wypadku nie we wszystkich. Jednak w tym, co wydaje się być nagłą i gwałtowną zmianą kierunku, prawie każdy kraj wydaje się porzucać troskę o tego "śmiertelnego wirusa" i anulować wszystkie protokoły zapobiegawcze.

 

Austria, gdzie jeszcze tydzień temu policja losowo kontrolowała obywateli pod kątem paszportów szczepień i aresztowała ich lub karała grzywną, teraz nagle je porzuca. Wielka Brytania podobnie porzuca wszelkie ograniczenia. Kanada robi to samo na poziomie krajowym i każda kanadyjska prowincja robi to samo; prowincje planujące karać grzywną niezaszczepionych obywateli nagle zmieniły zdanie. W krajach na całym świecie, ale przede wszystkim w krajach zachodnich, szczepienia nie są już obowiązkowe, paszporty szczepionkowe są passé, maski są teraz opcjonalne, szkoły, restauracje i muzea holokaustu zostaną ponownie otwarte a życie szybko wraca do normy.

 

Nagle zatrzymujemy wszystko, jakby na rozkaz i bez widocznego szacunku dla przyszłych fal siódmej, ósmej i dziewiątej. Jest to niepokojące, ponieważ nie znam żadnych dowodów na to, że COVID-19 jest zaprogramowany do samozniszczenia po zaledwie sześciu falach.

 

Epilog

 

Nie udowodniłem tezy zaproponowanej na początku tego artykułu. Mamy tylko poszlaki, przypuszczenia i hipotezy. Przedstawione fakty są nadal faktami i zdecydowanie uzasadniają podejrzenia, ale same w sobie nie są dowodem na to, że Stany Zjednoczone ponownie funkcjonują jako prywatna armia bankierów w tym, co byłoby masowym spiskiem zaaranżowanym przez europejską mafię chazarską. Niemniej jednak moje komentarze mogą dać do myślenia i być może sprowokować inne umysły do udziału w tym procesie. Celem jest oczywiście odkrycie i udokumentowanie całej prawdy, jakakolwiek by ona nie była.

Źródło: https://www.unz.com/lromanoff/a-covid-19-theory-i-cannot-prove/

            https://www.bluemoonofshanghai.com/politics/6341/

 

*

Pisarstwo pana Romanoffa zostało przetłumaczone na 32 języki, a jego artykuły opublikowano na ponad 150 obcojęzycznych stronach internetowych z wiadomościami i polityką w ponad 30 krajach, a także na ponad 100 platformach anglojęzycznych. Larry Romanoff jest emerytowanym konsultantem ds. zarządzania i biznesmenem. Zajmował wysokie stanowiska kierownicze w międzynarodowych firmach konsultingowych i był właścicielem międzynarodowej firmy importowo-eksportowej. Był profesorem wizytującym na Uniwersytecie Fudan w Szanghaju, prezentując studia przypadków w sprawach międzynarodowych w starszych klasach EMBA. Pan Romanoff mieszka w Szanghaju i obecnie pisze serię dziesięciu książek ogólnie związanych z Chinami i Zachodem. Jest jednym z autorów nowej antologii Cynthii McKinney "When China Sneezes". (Rozdz. 2 - Radzenie sobie z demonami).

Jego pełne archiwum można znaleźć na stronach

https://www.bluemoonofshanghai.com/

https://www.moonofshanghai.com/

Można się z nim skontaktować pod adresem: 

2186604556@qq.com

*

Uwagi / Odnośniki

[1] https://www.clinicaltrialsarena.com/features/coronavirus-outbreak-the-countries-affected/

[2] https://www.unz.com/lromanoff/the-1918-rockefeller-us-army-worldwide-pandemic/

Światowa pandemia Rockefellera i armii amerykańskiej w 1918 r.

[3] https://www.cdc.gov/csels/dsepd/ss1978/lesson1/section11.html

[4] http://thesaker.is/propaganda-and-the-media-all-you-have-to-do-is-think-part-4/

Propaganda i media: Wystarczy myśleć - część 4

[5] http://thesaker.is/propaganda-and-the-media-all-you-have-to-do-is-think-part-4/

Propaganda i media: Wystarczy myśleć - część 4

[6] https://news.yahoo.com/beijing-closes-market-locks-down-113540088.html

[7] https://sciencespeaksblog.org/2020/06/14/covid-19-in-beijing-a-new-outbreak-linked-with-large-market-xinfadi/

[8] http://thesaker.is/propaganda-and-the-media-all-you-have-to-do-is-think-part-4/

Propaganda i media: Wystarczy myśleć - część 4

[9] https://www.rt.com/news/551797-china-biggest-covid-outbreak/

[10] https://www.shine.cn/news/nation/2203143079/

[11] https://www.astroawani.com/berita-dunia/hong-kong-reports-32430-covid-cases-264-deaths-351673

Hongkong zgłasza 32 430 przypadków COVID, 264 zgony

[12] https://www.scmp.com/topics/coronavirus-hong-kong

Liczba przypadków koronawirusa nie spadnie w najbliższym czasie: Eksperci z Hongkongu

[13] https://www.scmp.com/news/china/science/article/3170366/covid-19-china-reports-1337-locally-transmitted-cases-895-new

Koronawirus: 1 337 nowych lokalnych przypadków odnotowanych w "trudnym momencie" pandemii w Chinach

 

Copyright © Larry RomanoffBlue Moon of ShanghaiMoon of Shanghai, 2023

 

 

 

 

iNTERNET ARCHIVE


 

TO INTERNET ARCHIVE -- Re: An urgent request

Please remove this file from archive.org:

Step 1: (a) This is the URL that I want excluded from your website:
https://web.archive.org/web/20230414194235/https://www.moonofshanghai.com/2023/04/en-larry-romanoff-power-behind-throne.html Sincerely, Luisa Vasconcellos

 

 

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL FRANÇAIS  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff, May 27, 2021

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

READ MORE

L.Romanoff´s interview